Dlaczego szybka prywatyzacja służby zdrowia ma duże znaczenie?

Jesteśmy narodem o krótkiej pamięci. W 1997 roku uchwalono obowiązującą Konstytucję, w której to jasno stwierdzono, że każdy obywatel ma zagwarantowany równy dostęp do służby zdrowia. Tymczasem teraz dotknęła nas ogólnonarodowa amnezja i nowa ciężka choroba o symptomatyce podobnej do psychozy o nazwie prywatyzacja służby zdrowia. Każdy trzeźwo myślący obywatel jest świadom nadużyć jakie przyniósł program powszechnej prywatyzacji w Polsce, nie ma co się nad tym zbyt długo rozwodzić tym bardziej, że zakres tych nieprawidłowości wymagałby wielotomowego opracowania a nie krótkiego artykuliku.

Niektórzy jednak widzą w prywatyzacji jedyny ratunek dla służby zdrowia tym bardziej, że jak wszyscy wiemy jej bezpłatność już w tej chwili jest mitem. Cele prywatyzacji to przeniesienie własności bądź przeniesienie wykonywania zadań publicznych, które nie muszą być prowadzone przez podmioty publiczne na podmioty prywatne. Jakie są zaś skutki prywatyzacji? Obiecałam komuś ostatnio, że będę częściej gryzła się w język pozostawię więc to pytanie Państwu do odpowiedzi, ufając w Państwa zdrowy rozsądek i jasność widzenia. Zastanawiając się nad prywatyzacją służby zdrowia warto jednak jest rozważyć alternatywy. Jeśli nie prywatyzacja, która oczywiście uderzy po kieszeni najuboższych, to co? Kolejna nic niewnosząca "restrukturyzacja" czy ciąg dalszy chorego systemu, który mamy dziś? Z dwojga złego, wbrew wadom systemu - lepiej postawić na prywatyzację.

Sprawna organizacja imprez integracyjnych w różnych porach roku.

, drabinki są otwarte wyłącznie sezonie w letnim, dlatego są częstokrotnie odwiedzane. Jest to związane z potrzebą wczesnej rezerwacji biletów wstępu.

Średnice, jakimi cechują się rury preizolowane.

Zamówienia, które uzyskują nasi budowlańcy są niesamowicie zróżnicowanymi, bowiem oczywiste jest, że plany, jak też oraz potrzeby każdej osoby są odmienne.

Elektrownia jądrowa - okazja na energetyczną stabilność czy zagrożenie dla środowiska?

jądrowe nie mają konkurencji pod względem produkcji popiołów, pyłów oraz zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza atmosferycznego. Elektrownia atomowa wprowadza do otoczenia nieporównywalnie mniejsze ilości substancji radioaktywnych niż elektrownia węglowa oraz to zwłaszcza pod postacią nie reagujących chemicznie gazów szlachetnych: 85 Kryponu oraz 133 XenonuWadą być może fakt, iż elektrownia jądrowa zużywa więcej wody chłodzącej niż konwencjonalna, Pomimo to różnica nie może przekraczać pięćdziesiąt procent.

System boloński i nowe prace dyplomowe - prace licencjackie

Celem systemu bolońskiego jest bowiem tego typu organizowanie studiów wyższych w państwach sygnatariuszy Deklaracji Bolońskiej, żeby tych wyżej wymienionych systemy studiów wyższych były analogiczne oraz porównywalne, a ponadto stały się bardziej konkurencyjne w skali światowej.